Co może deska elewacyjna z włóknocementu?

Włóknocement to materiał budowlany znany głównie z doskonałych właściwości – jest wytrzymały, niepalny i odporny na czynniki zewnętrzne. Obok wysokiej funkcjonalności wyróżnia go także estetyka. Często zapominamy lub nie zdajemy sobie sprawy, że produkty i rozwiązania z tego tworzywa dają także wiele możliwości aranżacyjnych, czego przykładem są włóknocementowe deski elewacyjne.

Tego jeszcze nie wiesz o włóknocemencie!

Włóknocement to coraz popularniejszy materiał stosowany do krycia dachów, elewacji i ścian.  Podczas produkcji spoiwo cementowe w połączeniu z piaskiem i wodą jest dodatkowo wzmacniane włóknami celulozy. Marka CEDRAL – międzynarodowy dostawca desek elewacyjnych – w końcowym etapie produkcji wykorzystuje proces autoklawowania, czyli poddaje materiał wypływowi wysokiej temperatury i ciśnienia. – W ten sposób uzyskujemy maksymalną trwałość produktu. Deska CEDRAL jest dzięki temu odporna na warunki atmosferyczne, gnicie, negatywną działalność szkodników i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Technologia produkcji, którą stosujemy oparta jest na ponad 30-letnich pracach badawczych i doświadczeniach klientów – podkreśla Tomasz Kuciński Product Manager marki CEDRAL. Co więcej, elewacje z włóknocementu nie wymagają konserwacji ani stosowania silnych środków czyszczących. Wystarczy je przemyć wodą z mydłem.

Trwałość w parze z estetyką

Wysoka jakość materiałów nie zawsze idzie w parze w dobrą estetyką. W przypadku desek elewacyjnych z włóknocementu CEDRAL jest wprost przeciwnie. Są one tworzone z dużą starannością. Do wyboru jest ponad 20 kolorów oraz różne struktury – gładka i imitująca drewno. Dodatkowe efekty aranżacyjne można uzyskać wybierając jeden z dwóch sposobów montażu – CEDRAL Lap (deski układają się na tzw. „zakładkę”) i CEDRAL Click (deski tworzą płaską powierzchnię). Tak duża różnorodność daje wiele możliwość projektantom, architektom i właścicielom domów. Deski elewacyjne stosowane są na różne sposoby.

  • Wybrane elementy elewacji

Montaż desek włoknocementowych na fragmentach elewacji to najbardziej popularne rozwiązanie. Podkreślenie wybranych elementów za pomocą stylowego materiału w ciekawym kolorze dodaje fasadzie elegancji. Deski możemy także łączyć z innymi materiałami elewacyjnymi – cegłą, kamieniem, tynkiem. Najczęściej stosuje się je na podbitce, narożnikach, ościeżach, balustradach czy pasach międzyokiennych.

????????????????????????????????????
  • Cała elewacja

Montaż desek elewacyjnych na całej powierzchni budynku to rozwiązanie popularne np. w krajach skandynawskich lub nadmorskich miejscowościach. Włóknocement pełni wtedy funkcję dodatkowej ochrony i izolacji. Po takie rozwiązania sięgają również właściciele starszych domów, które poddawane są modernizacji.

  • Przestrzeń dodatkowa

Deska elewacyjna CEDRAL z uwagi na wytrzymałość i walory estetyczne jest również stosowana w przestrzeni dookoła budynku – na werandach, tarasach czy osobnych altanach.

Author: redakcja

Dodaj komentarz