Czym jest potrójny kwadrupol QqQ?

Kable

Gdy ktoś mówi o czymś takim, jak potrójny kwadrupol QqQ GC-QTOF LC-QTOF, to ciężko się jest osobom będącym poza tematem do tego ustosunkować, a o podjęciu dyskusji już wcale nie ma mowy. Czym zatem jest potrójny kwadrupol QqQ GC-QTOF LC-QTOF? Pora to sprawdzić.

Czym są mapy geodezyjne?

Na pierwszy rzut oka nazwa, jaką jest potrójny kwadrupol QqQ GC-QTOF LC-QTOF, jest niezmiernie skomplikowana. Czasami po samej nazwie nie wiadomo, co to w ogóle jest. Warto zacząć w pierwszej kolejności nie od pojęcia potrójny kwadrupol QqQ GC-QTOF LC-QTOF, a od kwadrupola. Tak naprawdę jest to obiekt, który to posiada kwadrupolowy moment, a nie posiada momentów wyższych.

Zrealizowany może być na naprawdę wiele sposób. Może to być układ jednakowych czterech cod o wielkości ładunków, a także może to być układ trzech ładunków, które są mieszczone na odcinku liniowo.

Czym jest spektrometr tandemowy?

Warto zapoznać się jeszcze z jeszcze jednym pojęciem. Jest to spektrometr tandemowy. Co to takiego? Spektrometr tandemowy jest tak naprawdę rodzajem spektrometru mas, który jest wyposażony w dwa analizatory. Pierwszy z nich pozwala na swobodne przejście jedynie jonów o stosunku określonym masy do elektrycznego ładunku. Za nim znajduje się najczęściej urządzenie, które to pozwala na fragmentację jonów badanych.

Spektrometr tandemowy to pojęcie, które wydaje się bardzo skomplikowane na pierwszy rzut oka. Jednak, gdy człowiek zapozna się z jego definicją, to wszystko zaczyna się nieco inaczej kształtować. Można jak najbardziej to zrozumieć. Wszystko jest dla ludzi, a więc można to opanować i to bez większego problemu.

Poznanie teorii i zagadnień z nią związanych jest tak naprawdę już połową sukcesu. Później pozostaje już niewiele do opanowania. Praktyka to przecież teoria, która jest jedynie nieco wzbogacona. Warto kierować się w życiu zasadą, że wszystko można, trzeba jedynie chcieć. Jest to niesamowicie ważne i pomocne.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz