Jak prawidłowo korzystać z firmowych drukarek?

wykorzystanie drukarek

Drukarka jest jednym z podstawowych urządzeń biurowych, które muszą znajdować się w każdej firmie. Bez niej nie byłoby bowiem możliwe bieżące drukowanie dokumentów oraz wykonywanie podstawowych zadań biurowych. Wyposażając swoją firmę w nową drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne chcemy, aby sprzęt dobrze służył nam i naszym pracownikom możliwie jak najdłużej. Jest to możliwe pod warunkiem przestrzegania kilku podstawowych zasad. Jakich – o tym powiemy w tym artykule.

Funkcjonowanie drukarki a rodzaj papieru i tuszów

Zdecydowana większość firm korzysta z drukarek, które wymagają okresowej wymiany tuszów i tonerów. Ich zakup to często dość znaczący wydatek, w związku z czym firmy chętnie poszukują w tym zakresie oszczędności – najczęściej decydują się na zakup zamienników oryginalnych tuszów lub ich ponowne napełnienie. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, gdyż może spowodować pogorszenie jakości wydruków, a w najgorszym wypadku doprowadzić także do awarii sprzętu, która wiąże się z wysokimi kosztami – usługi serwisowe drukarek firmowych nie należą bowiem do najtańszych.

Aby uniknąć takiej sytuacji, starajmy się w miarę możliwości finansowych kupować wyłącznie oryginalne tusze i tonery dedykowane użytkowaniu w konkretnym urządzeniu. W atrakcyjnej cenie znajdziemy je chociażby online. Zagwarantuje to doskonałą jakość wydruków oraz prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Pozwoli także uniknąć konieczności wzywania techników oraz ponoszenia dodatkowych wydatków związanych z naprawą zepsutego z własnej winy sprzętu.

Istotne znaczenie ma także wybór samego papieru, który także powinien być prawidłowo dopasowany do urządzenia zarówno pod względem rozmiaru, jak i gramatury. Przed zakupem kolejnej ryzy sprawdźmy, czy jej parametry są obsługiwane przez dane urządzenie oraz delikatnie wsuńmy kartki do podajnika. Warto także nauczyć pracowników prawidłowej obsługi sprzętu oraz postępowania w razie wystąpienia problemów ze sprzętem.

 wykorzystanie drukarek

Usługi serwisowe drukarek – kiedy warto wezwać technika?

Sprzęt, z którego intensywnie korzystamy na co dzień wymaga wykonywania okresowych przeglądów, na które warto się zdecydować nie tylko w razie awarii, kiedy nie mamy już innego wyjścia, lecz dokonywać przeglądów regularnie – przynajmniej raz do roku. Usługi serwisowe drukarek dają gwarancję, że firmowy sprzęt do drukowania będzie zawsze gotowy do pracy oraz znacząco minimalizują ryzyko wystąpienia awarii, które mogą spowodować całkowity przestój w pracy firmy.

Dzięki usługom serwisowym oferowanym przez profesjonalistów możliwe jest także wczesne wykrycie drobnych usterek oraz dokonanie ich naprawy znacznie niższym kosztem zanim doprowadzą do całkowitego unieruchomienia sprzętu. Z profesjonalnego serwisu warto korzystać także w celu przeprowadzenia konserwacji sprzętu. Drukarka, aby mogła działać prawidłowo i zapewnić wysoką jakość wydruków musi być regularnie czyszczona nie tylko z zewnątrz, ale także w środku. Technik podczas przeglądu wykona wszystkie czynności, które sprawią, że urządzenie będzie funkcjonowało na najwyższym poziomie.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz