Jaki zamek antywłamaniowy do drzwi wybrać?

Zamek antywłamaniowy

Zamek antywłamaniowy warto jest zastosować w drzwiach zarówno mieszkania, domu, jak i biura. Jest to z reguły dobry sposób na zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą. Dlaczego z reguły? Otóż dlatego, iż wiele zależy od tego, na jaką jakość zamka postawimy. Najlepiej jest sięgać po tej wysokiej klasy oraz certyfikowane . Na co jeszcze zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Zalety inwestowania w zamek antywłamaniowy

Zabezpieczenie lokalu przed kradzieżą, bez względu na to czy jest to mieszkanie czy też firma jest bardzo istotne. Nie wystarczą jedynie systemy alarmowe i solidnie wykonane drzwi. Bardzo istotną rolę odgrywa również montaż zamka wysokiej jakości. Zamek antywłamaniowy jest sporym wyzwaniem dla włamywaczy. Statystyki jasno wskazują, że najczęściej stosowaną przez nich metodą na dostanie się do danego pomieszczenia jest zniszczenie właśnie zamka. Bardzo rzadko kuszą się oni na niszczenie czy wyważanie drzwi. Ważne jest więc, aby sięgać po certyfikowane zamki antywłamaniowe, co w praktyce oznacza, że stanowią one gwarancję zarówno niezawodności, jak i wspomnianej dobrej jakości materiałów z jakich zostały wykonane oraz zastosowanych w nich mechanizmów.

Zamki antywłamaniowe i ich rodzaje

Na rynku jest sporo rodzajów zamków antywłamaniowych, w tym te, które można zakwalifikować jako zamek główny oraz takie, jakie bardzo dobrze sprawdzają się w roli zamka dodatkowego. Jak sama nazwa wskazuje do pierwszej grupy należą te, które chronią lokal przed włamaniem, natomiast w drugiej znajdziemy modele stanowiące dodatkowe zabezpieczenie. Wśród dostępnych modeli wyróżniamy: zamki wpuszczane, skrzynkowe, oraz wierzchnie. Jaki zamek antywłamaniowy będzie najlepszy? Po pierwsze, warto sprawdzić czy nasz model drzwi przewiduje montaż zamka wpuszczanego. Nie bez znaczenia pozostaje sprawdzenie ilości zastosowanych w nich bolców, jak również to, jaką klasę odporności mają nasze drzwi.

Montaż zamków ma znaczenie

Montaż zamków antywłamaniowych najlepiej jest powierzyć profesjonalistom, którzy po pierwsze, dysponują odpowiednią wiedzą, doświadczeniem oraz sprzętem do wykonywania tego rodzaju prac. Po drugie, dobry ślusarz będzie w stanie także doradzić, który model zamka będzie odpowiedni do naszych potrzeb oraz drzwi. Warto więc stawiać na dobrych specjalistów, a najlepiej na pogotowie zamkowe, które będzie nam w stanie pomóc bez względu na porę dnia albo nocy. Tego typu usługi ślusarskie świadczone przez całą dobę mogą sprawić, że możemy czuć się komfortowo w każdej sytuacji, bez względu na to czy chodzi o montaż zamka antywłamaniowego czy też jego wymianę albo naprawę.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz