Korki pneumatyczne dla przemysłu – czym się charakteryzują?

korki pneumatyczne

Wykonanie prac kanalizacyjnych nie byłoby możliwe bez użycia korków pneumatycznych. Wykorzystywane są one do zablokowaniu rur lub studzienek kanalizacyjnych. Jest to konieczne, by móc przeprowadzić prace konserwacyjne. Co warto wiedzieć o korkach pneumatycznych? Oto najważniejsze informacje!

Korki pneumatyczne dla przemysłu – charakterystyka

Korki pneumatyczne dzielimy na dwa rodzaje – zatykające oraz przepływowe. Pierwsze z nich stworzone są z wielowarstwowego materiału kauczukowego. Charakteryzuje się on dużą odpornością na czynniki zewnętrzne, a także dużą rozciągliwością. Tego rodzaju korki mogą być wykorzystywane w zakresie temperatur od -55 do 85 stopni Celsjusza. Napełniać je można przy użyciu butli lub sieci stacjonarnej.

Innym rodzajem korków są korki pneumatyczne przepływowe. One również zbudowane są z wielowarstwowego materiału kauczukowego. Dodatkowo ich wnętrze wykonane jest z polietylenu. Podobnie jak swoje zatykające odpowiedniki również mogą pracować w zakresie temperatur od -55 do 85 stopni Celsjusza i charakteryzuje je bardzo duża rozciągliwość, która może wynosić nawet do 100%. Różnią się one jednak sposobem wykorzystania.

Korki pneumatyczne dla przemysłu – zastosowanie

Korki pneumatyczne dla przemysłu wykorzystywane są w wielu branżach. Korki zatykające znajdują swoje zastosowanie np. w przypadku uszczelniania i czyszczenia rur ściekowych podczas wykonywania napraw. Ich głównym zadaniem jest zapobiegnięcie dostaniu się ścieków do elementów instalacji. Wykorzystywane są one również w przypadku badania szczelności rur kanalizacyjnych, gdyż pozwalają one na szybkie zamknięcie przepływu.

Nieco inne zastosowanie mają korki pneumatyczne przepływowe. Ich zadaniem jest zamknięcie studzienki kanalizacyjnej oraz rur. Ich ogromną zaletą jest możliwość zastosowania adaptera obejściowego, który skieruje wodę na inny tor. Ten rodzaj korków wykorzystywany jest przede wszystkim do tworzenia odcinków objętościowych w trakcie rekonstrukcji uszkodzonych rur.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz