Który smartband wybrać? Przegląd popularnych modeli

smartband

Coraz więcej z nas korzysta ze zdobyczy technologicznych, które podnoszą komfort i jakość naszego życia. Od kilku lat smartfony stanowią przedłużenie naszych rąk, są przedmiotami, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Od pewnego czasu wielu z nas równie chętnie korzysta z elektronicznych opasek sportowych. Dlaczego warto mieć smartband? Czym kierować się przy zakupie?

Dlaczego warto mieć smarband?

Smartwatche i smartbandy to niewielkie urządzenia w formie zegarka, które mogą pomóc zachować formę, jednak ich funkcjonalność jest najczęściej dużo większa. Do tego współczesne modele elektronicznych opasek wyglądają naprawdę atrakcyjnie, dzięki czemu mogą być ciekawym uzupełnieniem stylizacji, nie tylko tych sportowych. Tego typu urządzenia poprawią jakość treningów, jak i pozwolą na kontrolę podstawowych parametrów zdrowotnych.

Smartwatch Huawei Watch Fit Pink

Ciekawy model smartwatcha dla aktywnych kobiet. Niekwestionowaną zaletą tego modelu jest duży prostokątny wyświetlacz, o przekątnej 1,64”. Dzięki temu użytkowanie zegarka jest wygodniejsze. Urządzenie obsługuje aż 96 różnych trybów sportowych, przez co jest niezwykle uniwersalne. Co ważne, smartwatch mimo sporych rozmiarów wyświetlacza jest lekki, waży jedynie 34 gramy.

Huawei Watch GT 2

Flagowy model Huawei. Ten smartwatch już w pierwszej wersji cieszył się bardzo dużą popularnością. Ten model umożliwia odtwarzanie muzyki przez słuchawki bezprzewodowe, co przy aktywności fizycznej jest bardzo przydatne. Poziom wodoodporności 5 ATM umożliwia pływanie w basenie. Bateria przy przeciętnym użytkowaniu powinna wystarczyć na około 7 dni.

Xaiomi Miband 5

Jeden z najpopularniejszych smartbandów na świecie. Produkty Xaiomi charakteryzują się rewelacyjną relacją jakości do ceny. W stosunku do swoich poprzedników ten model wyróżnia się wielkością wyświetlacza oraz zapewnia całodobowe monitorowanie tętna. Wśród różnych produktów tego typu Miband 5 wyróżnia się długim czasem pracy na baterii, który szacuje się na około 14 dni po 2 godzinach ładowania.

Garmin VIVOACTIVE 3 Music

Producent, jakim jest Garmin, poddaje swoje produkty, bardzo wymagającym testom, zanim trafią do finalnego odbiorcy. Modele firmy są produktami bardzo wysokiej jakości, korzystają z nich także profesjonaliści. VIVOACTIVE 3 Music to model z GPS, który pomieści nawet 500 utworów. Ten smartwatch umożliwia także dokonywanie płatności, przez co, minimalizuje ilość niezbędnych do  zabrania ze sobą rzeczy. VIVOACTIVE 3 Music działa przy pełnym naładowaniu baterii około 7 dni, pełny akumulator wystarcza na 5 godzin ciągłego słuchania muzyki.

Smartwatche, czy ich prostsze wersje opaski sportowej cieszą się ogromną popularnością nie bez przyczyny. Prezentowane modele zaspokoją potrzeby sportowców, jak i osób, które do sportu podchodzą w sposób lekki i niezobowiązujący. Większość modeli oprócz funkcji sportowych zapewnia kontrolę ważnych parametrów życiowych – tętna, snu, bardziej zaawansowane smartwatche zbadają też saturację oraz ciśnienie tętnicze krwi.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz