Lodowiska – czy jest sens budować?

Ktoś by pomyślał, jaki jest sens budować lodowisko, które bez mała cały rok jest zamknięte, żeby go wykorzystać przez maksymalnie 3 miesiące? No i ciężko nie przyznać mu racji, przynajmniej z początku.

Uważam jednak, że jeśli już planuje się budowę lodowiska, to powinno się zaplanować z wykorzystaniem po okresie zimowym na przykład jako boisko do hokeja. Nie jestem inżynierem, nie wiem czy to ma prawo bytu, jeśli tak- super. Jeśli nie, to lodowiska nie są i tak złym pomysłem. Nie mogę się wypowiadać za wszystkich, ale jeśli w małej miejscowości lodowisko cieszy się ogromną popularnością, to jak musi być w większej, takiej jak Warszawa. Wiadomo, że lodowiska działają w zimę.

A co jest w zimę?

Po pierwsze święta czyli, młodzież, dorośli, dzieci mają wolne, bez mała przez dwa tygodnie. Po drugie ferie, czyli kolejne dwa tygodnie beztroskiej sielanki. Lodowisko jest idealnym pomysłem dla wypoczywających, którzy nie lubią nudzić się w domu i wolą się ruszyć. Poza tym są tanie, ponieważ ich koszt na godzinę jazdy to koszt około 10 złotych. Zależy to również od tego, czy ma się swoje łyżwy, czy trzeba sprzęt wypożyczyć oraz czy obowiązuje nas ulga, np. uczniowska. Niezależnie od tego, czy ją mamy, czy nie, warto udać się , ponieważ jest to fajny, tani, zimowy sposób na aktywne spędzenie dnia wolnego.

Author: redakcja

Dodaj komentarz