Najpotężniejsze urządzenie do grania mobilnego zasilane BlueStacks 4

Dzisiaj BlueStacks prezentuje 4 iterację swojej platformy gamingowej i ogłasza partnerstwo, które wprowadzi na rynek najpotężniejsze urządzenie do grania. BlueStacks 4 wyznacza szlak ewolucji rynku gier mobilnych. Wydajność lepsza o rząd wielkości od flagowców na iOS i Androidzie to przełom w graniu mobilnym.

“8-krotny wzrost wydajności jest rzadkością, większość nowych telefonów daje tylko minimalny progres pod tym względem. Z drugiej strony gry mobilne stają się coraz większe i zaczynają przypominać gry na PC, więc cały segment rynku czeka na rewolucję.” Mówi Rosen Sharma, CEO BlueStacks. “BlueStacks 4 niszczy wszystkie smartfony i tablety przeznaczone do grania pod względem wydajności i wrażeń. Wydajność, duży ekran, lepsze sterowanie, multitasking i granie bez zakłóceń sprawiają, że jesteśmy najlepszą platformą dla graczy.”

“Wzrost rynku PC gamingu jest napędzany przez esport, streaming i gry jak PUBG czy Fortnite. Obecnie dla większości producentów sprzętu linie gamingowe reprezentują duży procent dochodu i rozwoju.” Mówi Clark Peng, VP, Head of Product Management w MSI, “Dzięki głębokiej integracji z BlueStacks tworzymy nową kategorię mobilnych urządzeń gamingowych, dając użytkownikom coś czego potrzebują i znacząco rozszerzając nasz udział w rynku. Przez ostatnie 5 lat rynek PC tracił pole na rzecz mobilnego, teraz odwrócimy ten trend.”

“BlueStacks to mała część całości rynku gier mobilnych. Jednak stanowi znaczący i rosnący segment płacących użytkowników. Nie jest to zaskoczeniem, bo gracze z PC są przyzwyczajeni do płacenia. Twórcy gier z całego świata zdają sobie z tego sprawę i chętnie nawiązują z nami partnerstwa. W momencie gdy większość płacących użytkowników zaadoptuje naszą platformę, trendy który widzimy odwrócą rynek do góry nogami.” Mówi Sharma.

“BlueStacks 4 to nowa architektura dla BlueStacks. Głęboka integracja pomiędzy środowiskiem Android, a Windows i opatentowana architektura “on-demand” pozwala na wielokrotny wzrost wydajności. Ponadto, dzięki bezpośredniej współpracy z twórcami gier i progresem technologii, udało nam się stworzyć płynny gameplay dla klawiatury i myszki.” Mówi Suman Saraf, BlueStacks CTO.

BlueStacks ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych z biurami w Delhi, Londynie, Tokio, Seulu i ponad 26 innych krajach. W firmę zainwestowali między innymi Ignition Partners, Radar Partners, ​Andreessen-Horowitz, Samsung, Redpoint, Qualcomm, Intel, Presidio Ventures (a Sumitomo Corporation Company), Citrix, AMD i Helion Ventures. BlueStacks został założony w maju 2011, a pierwsza wersja platformy została wydana w marcu 2012. W czerwcu 2018 BlueStacks przekroczył 300 milionów użytkowników.

Author: redakcja

Dodaj komentarz