Outsourcing procesów – efekty i korzyści

Bardzo popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zwiększenie wydajności pracy przedsiębiorstwa przez zatrudnianie pracowników ze Wschodu, staje się w ostatnim czasie outsourcing procesów. To rozwiązanie, które wprowadza się stopniowo, jednak jego efekty są długoterminowe i szczególnie zadowalające. Jakie są konkretne efekty wdrożenia outsourcingu procesów oraz jakie są namacalne korzyści dla przedsiębiorcy w przypadku tego typu współpracy z Agencją Pracy?

Outsourcing procesów – czym jest?

W ramach outsourcingu procesów to firma zewnętrzna, a w naszym przypadku Agencja Pracy (bisar.pl), przejmuje w przedsiębiorstwie Klienta wydzielone zadania produkcyjne lub operacyjne, a także ma nad nimi bezpośredni nadzór i odpowiada za ich wydajność. To Agencja Pracy zajmuje się rekrutacją odpowiednich pracowników ze Wschodu, ich szkoleniem, wdrożeniem w funkcjonowanie zakładu, a także nadzorem nad ich adaptacją i wydajnością pracy. To również Agencja Pracy zajmuje się obsługą prawną oraz kadrowo-płacową.

Efekty wdrożenia outsourcingu procesów

Po prawidłowym wdrożeniu outsourcingu procesów z Bisar można zaobserwować znaczne skrócenie czasu, który potrzebny jest nowym pracownikom ze Wschodu na wdrożenie w funkcjonowanie firmy. Dzięki przydzieleniu koordynatora i naszym autorskim, sprawdzonym metodom zarządzania personelem, jesteśmy w stanie skrócić czas wdrażania nowego pracownika z trzech tygodni do zaledwie trzech dni. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że na wydajność całych procesów szczególnie wpływają jednak nie tylko etapy wdrażania kadry, ale również rotacje wśród pracowników, dlatego i tu mamy swoje autorskie rozwiązania, które przynoszą namacalne efekty. Zmniejszyliśmy rotację pracowników do zaledwie 5%, dzięki pracownikom z Filipin, którzy chętnie podejmują współpracę z jednym pracodawcą na dłużej – wielu z nich zostaje w kraju nawet na 3 lata, w ramach procedury karty pobytu.

Szukasz pracowników z Azji? Odwiedź: https://bisar.pl/pracownicy-z-azji/

Outsourcing procesów – korzyści dla przedsiębiorcy

Niewątpliwą korzyścią dla przedsiębiorcy, jeśli chodzi o outsourcing procesów jest przeniesienie części obowiązków na podmiot zewnętrzny, który nie tylko je wykonuje, ale również bezpośrednio odpowiada za ich wydajność. To również sposób na rozwój firmy, bez jednoczesnego zwiększania liczby etatów w zakładzie pracy, a także poświęcania czasu i pieniędzy na żmudne procesy związane z rekrutacją pracowników, ich szkoleniem i wdrażaniem, a następnie z ich obsługą prawno-kadrową. Tu wszystkim zajmuje się firma zewnętrzna, czyli Agencja Pracy. Współpraca z Bisar w ramach outsourcingu procesów to również znaczne zwiększenie wydajności wydzielonych procesów, a także zdecydowanie większa elastyczność oraz znacznie szybsza i skuteczniejsza reakcja na zmieniające się potrzeby przedsiębiorstwa.

Author: redakcja

Dodaj komentarz