Rusztowania – kupić czy wynająć?

Niektóre ze sprzętów budowlanych w dużej mierze za sprawą swojej ceny i kosztów znajdują się poza zasięgiem wielu inwestorów. Inne natomiast biorąc pod uwagę zarówno zastosowanie jak wszechstronne wykorzystanie po prostu muszą zostać zakupione. Do jakiej kategorii można zaliczyć rusztowania? Bardziej opłaca się je kupić czy może wynająć?

Rusztowanie, a zapotrzebowanie

Na początku prac powinniśmy dokładnie określić, na jaki czas będziemy potrzebowali wykorzystania rusztowania. Kolejny krok, to zastanowienie się nad tym, jaką będzie zajmował przestrzeń. Czy potrzebne będzie rusztowanie, które obejmie budynek kompletnie (przez cały okres budowy) czy może będzie ono potrzebne jedynie do pokrycia części ścian. Kolejna kwestia – warunki atmosferyczne.

Sprzedaż i wynajem szalunków – https://szalbud.pl/

Kiedy już mamy określone ramy czasowe oraz nasze zapotrzebowanie, przełóżmy to na koszty. Porównajmy ile wyniesie nas zakup rusztowania, a ile jego wynajem.

Zalety wynajmu rusztowań

Pierwszą i najważniejszą kwestią, na jaką zapewne zwrócimy uwagę, jest cena. Tutaj w przypadku wynajmu rusztowań – dzierżawa jest znacznie bardziej tania, niż zakup sprzętu. Tutaj plusem jest także to, że wypożyczanie rusztowań od firmy zewnętrznej, bardzo ułatwia prowadzanie dokumentacji budowy. Dokładnie wiemy, za co płacimy, gdyż dostarcza nam ona zarówno rachunki i faktury, jak i dowody przeprowadzonych transakcji. Kolejny plus to to, że nie obciążają nas koszty utrzymania sprzętu na czas wynajmu oraz jego serwisowania (wykraczające poza zwykłe użytkowanie).

Szukasz rusztowań? Odwiedź: https://szalbud.pl/rusztowania-ramowe/

Zalety zakupu rusztowań

Zakup rusztowania otwiera wiele możliwości związanych z elastycznością prowadzenia prac. Nie musimy się martwić zarówno o kaucję, jak i zabezpieczenia. Oprócz tego bez problemu przeprowadzimy kolejny remont czy budowę w wybranym przez nas terminie. Ponadto po zakończeniu prac możemy z powodzeniem wynająć rusztowanie, co przyczyni się do zmniejszenia poniesionych przez nas kosztów zakupu. Zanim jednak kupimy taki sprzęt, dokładnie zastanówmy się nad tym, czy będzie nas stać na jego utrzymanie i konserwację.

Author: redakcja

Dodaj komentarz