Systemy alarmowe – co warto wiedzieć?

Skuteczny oraz sprawny system alarmowy to podstawa bezpieczeństwa w każdym chronionym domu oraz innym budynku. Dzięki systemom alarmowym można nie tylko podnieść poziom ogólnego bezpieczeństwa, ale także skutecznie odstraszyć wszelkich intruzów, którzy znaleźli się w niedozwolonym miejscu. 

Skuteczne systemy alarmowe, można skonstruować samemu, warto jednak pamiętać, że potrzebne jest do tego odpowiednie techniczne zacięcie, a także niezbędna wiedza, dzięki której będziesz w stanie samodzielnie stworzyć bezawaryjny system alarmowy. Jeśli z jakiegoś powodów nie chcesz przeznaczać swojego czasu na tego typu kwestie, możesz nabyć gotowy system alarmowy. Wiele tego rodzaju zestawów znajdziesz w na stronie internetowej firmy Ivolta, czyli Ivolta.pl.

System alarmowy – czemu w ogóle służy?

System alarmowy to zintegrowane urządzenie, które może informować o wszystkich czynnościach, które dzieją się wewnątrz Twojego domu, lub innego budynku, na którego bezpieczeństwie Tobie zależy. Standardowy system alarmowy jest w każdym przypadku zespołem urządzeń, które służą zabezpieczeniu obiektu przed włamaniami, a także pożarem oraz innymi niebezpieczeństwami.

W systemach alarmowych główną rolę odgrywają przede wszystkim pasywne czujniki podczerwieni. Tego typu urządzenia są nazywane w skrócie PIR i reagują na każdy, nawet najdrobniejszy ruch w obrębie pola ich działania. Drugim najważniejszym elementem w systemie alarmowym są czujniki magnetyczne, czyli tzw. kontaktrony, które należy umieścić w szczególnie wrażliwych miejscach, takich jak okna, bramy garażowe, czy drzwi. W momencie poruszenia któregoś z nich niemal natychmiast automatycznie włącza się cały system alarmowy, dzięki czemu szybko dowiesz się o ewentualnych niepożądanych gościach w twoim domu.

Współczesne systemy alarmowe są najczęściej podłączane bezpośrednio do systemu firm ochroniarskich, które w sytuacji wybuchu alarmu w Twoim domu, otrzymają od razu informacje do swojego systemu, co wymusi podjęcie niezwłocznej interwencji w twoim domu lub innym budynku. Obecnie systemy alarmowe są dodatkowo uzbrajane lub rozbrajane za pośrednictwem wpisania na klawiaturze specjalnego kodu, który jest ustalony przez osobę zarządzającą konkretnym systemem alarmowymi.

Co warto wiedzieć o systemach alarmowych?

Jeśli do tej pory nie miałeś styczności z systemami alarmowymi, powinieneś być spokojny o obsługę tego rodzaju urządzeniem. Współczesne systemy alarmowe są urządzeniami, które są naprawdę intuicyjne i proste w obsłudze.

Jednym z wariantów systemów alarmowych są systemy alarmowe SSWiN, czyli systemy sygnalizacji włamania i napadu. Głównym celem tego rodzaju obiektów jest jak najszybsza sygnalizacja włamania, a także możliwie jak najbardziej trafne zlokalizowania miejsca, w którym znajduje się intruz. Zaawansowanie systemy alarmowe SSWiN od razu przekazują informacje do odpowiednich służb, które są zobligowane do podjęcia odpowiednich działań. Systemy alarmowe SSWiN są pod względem technologicznym jednymi z najbardziej zaawansowanych systemów na rynku.

Author: redakcja

Dodaj komentarz