Technologia i pielęgnacja urody, czyli zaawansowane rozwiązania w zabiegach kosmetycznych

Zabiegi kosmetyczne

Różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne od lat cieszą się dużą popularnością wśród kobiet. Ostatnimi czasy coraz częściej się zdarza, że również mężczyźni dbają o siebie i korzystają z usług kosmetyczki. O ile jednak po zwykłe, nieinwazyjne zabiegi może sięgnąć większość osób, o tyle gabinety kosmetyczne proponują coraz to nowsze rozwiązania. Dzisiejszy rozwój technologii sprawia, że na szerszą skalę dostępne stają się zaawansowane kuracje medyczne, poprawiające urodę i zdrowie. Co warto wiedzieć o tych rozwiązaniach oraz wykorzystywanych w tym celu urządzeniach?

Technologia stosowana przy zabiegu osocza bogatopłytkowego

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. wampirzy lifting, jest bardzo popularną metodą służącą odmłodzeniu skóry, poprawie jej wyglądu czy chociażby przyspieszeniu regeneracji skóry po urazach. Niewątpliwą zaletą tej kuracji jest mimo wszystko mała inwazyjność zabiegu i wysokie prawdopodobieństwo powodzenia. Rzadko kiedy bowiem występuje reakcja alergiczna, ponieważ preparat pochodzi z krwi osoby decydującej się na zabieg.

W chwili obecnej, do produkcji osocza można wykorzystać kilka dostępnych na rynku systemów. Po pobraniu krwi od pacjenta umieszcza się ją w specjalnym urządzeniu, które, za sprawą procesu wirowania, wydziela płytki krwi. Następnie z takiego koncentratu w postaci płytek krwi, a także dołożonego do nich osocza, tworzy się specjalny preparat, przeznaczony do wstrzykiwania w odpowiednie miejsca na ciele, poddawane zabiegowi.

Najpopularniejszą metodą, wykorzystywaną w ramach kuracji osocza bogatopłytkowego, jest znana wszystkim mezoterapia igłowa. Często nawet zabieg ten nazywany jest mezoterapią osoczem bogatopłytkowym. Drugą popularną metodą, stosowaną przy zabiegu, okazuje się technika kaniulowa. W tym przypadku preparat z osocza wstrzykuje się za pomocą specjalnie wyprofilowanej igły, dzięki której na skórze nie dochodzi do większych urazów, zatem początkowe efekty uboczne (jednak naturalne) nie są tak widoczne. Technologia stosowana przy zabiegu osocza bogatopłytkowego sprawia, że wiele osób może z niego skorzystać, oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

Nowy wymiar oczyszczania skóry

Jak wiadomo, oczyszczanie skóry to podstawa w pielęgnacji. Ciągłe badania pozwalają na dostosowanie zabiegów do indywidualnych predyspozycji ciała danej osoby i tym samym – na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów. Bardzo popularny stała się kilkuetapowa kuracja oczyszczania wodorowego. Do przeprowadzenia tego zabiegu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który przeprowadzi oczyszczanie wodorowe przed i po różnych aktywnościach. Dzięki temu działaniu z łatwością można przygotować skórę na ważną okazję oraz wyglądać młodo i promiennie. Również skóra zmęczona codziennymi zajęciami znajdzie ukojenie po oczyszczaniu aktywnymi cząsteczkami wodoru. Wprowadza się je w głąb skóry za pomocą wody podawanej pod odpowiednim ciśnieniem. Te zaś w niesamowity sposób oczyszczają skórę i pomagają pozbyć się wolnych rodników – głównych „winowajców”, powodujących zauważalne starzenie się skóry.

Jak widać nowoczesne technologie przydają się w każdej dziedzinie życia. Dzięki nim możemy osiągnąć coraz lepsze rezultaty w różnych działaniach. Również dbałość o zdrowie i urodę staje się jeszcze prostsze oraz często mniej inwazyjne i bolesne, niż kiedyś. A jednocześnie zyskujemy dostęp do coraz to nowocześniejszych i skuteczniejszych zabiegów kosmetycznych.

Więcej na ten temat? Dodatkowe informacje znajdziesz tu: Nowoczesna medycyna estetyczna – jakie technologie wykorzystuje się w dzisiejszych zabiegach kosmetycznych? 

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz