Uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją przydatne w wielu gałęziach przemysłu

Magnes

Uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją to bardzo popularne akcesoria, które przydają się do chwytania, mocowania oraz przytrzymywania najróżniejszych elementów. Produkty różnią się między sobą maksymalnym udźwigiem, wagą oraz średnicą. Wyżej wymienione produkty oferowane są w wersji bez haczyków oraz z haczykami sufitowymi lub zamkniętymi. W zależności od potrzeb można zaopatrzyć się w inny rodzaj akcesorium. Warto dodać, że maksymalny udźwig wyżej wymienionych produktów wynosi ponad 160 kg, choć oczywiście dostępne są także modele, z mniejszym udźwigiem, które również są bardzo przydatne w wielu różnych zadaniach.

Garść przydatnych informacji o uchwytach gwintowanych

Uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją są bardzo trwałe i odporne, dlatego mają one wszechstronne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, zakładach pracy, na halach oraz w magazynach. Poszczególne gwinty posiadają rozmiar od 3 do około 10 milimetrów. Warto dodać, że niektóre uchwyty magnetyczne, pomimo tych samych wymiarów, średnicy i wysokości, występują z różnymi rodzajami gwintów. Dzięki temu można je dopasować do wielu różnych zadań. Cechą charakterystyczną uchwytów magnetycznych z gwintowaną tuleją jest porządna, stalowa obudowa, która jest odporna na wiele różnych czynników. Warto dodać, że wyżej wymieniona konstrukcja stalowa zapewnia miedzy innymi odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu produkt może być bez obaw wykorzystywany w miejscach ruchomych, w których występuje szczególne ryzyko uderzenia.

Jakie powłoki stosowane są w obudowie uchwytów magnetycznych?

Uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją posiadają solidną obudowę, na którą składają się aż trzy powłoki. W skład obudowy wchodzi niklowana część, cynkowa oraz chromowana. Dzięki temu produkt jest tak odporny na różnego rodzaju czynniki, korozję, nadmierną eksploatację i niszczenie. Warto dodać, że produkty te różnią się nie tylko rozmiarem i poszczególnymi wymiarami ale także maksymalną temperaturą pracy. Niektóre z produktów wytrzymują 60 a inne nawet 80 stopni w skali Celsjusza. W ramach informacji warto wiedzieć, że jedne z najmniejszych uchwytów mają średnicę około 10 mm, natomiast te największe mogą posiadać średnicę wynoszącą nawet 75 mm. Występują także produkty pośrednie, które bardzo często stosowane są w różnych zadaniach. W drodze podsumowania warto pamiętać, że w uchwytach magnetycznych z gwintowaną tuleją stosowane są najwyższej jakości kompozyty, które gwarantują trwałość i niezawodność w każdych warunkach.

Author: redakcja

Dodaj komentarz