W jakich branżach używana jest prasa hydrauliczna?

prasa hydrauliczna

Prasa hydrauliczna to maszyna, która jest częstym wyposażeniem wielu fabryk przemysłowych. W ofercie producenta pras hydraulicznych znajdują się również inne rodzaje takich narzędzi. Jakie są cechy prasy hydraulicznej i w jakich celach się ją stosuje?

Czym jest prasa hydrauliczna?

Prasa do tłoczenia, nazywana również prasą hydrauliczną służy przede wszystkim do obróbki metali. Z tego powodu sprawdzi się w przedsiębiorstwach produkcyjnych, w których wytwarza się przedmioty z tego surowca. Maszyna pozwala na precyzyjne cięcie, wytłaczanie, wykrawanie czy zaprasowywanie metali.

Dzięki niej można na zimno rozdzielić, wykroić lub połączyć różne blachy. Z tego powodu sprawdzą się nie tylko w przemyśle, ale także w branży motoryzacyjnej do naprawy samochodów osobowych czy ciężarowych. Znajdzie swoje zastosowanie także w branży lotniczej. Używa się jej do produkcji układów hamulcowych lub części klimatyzacyjnych.

Wśród cech poziomej prasy hydraulicznej można wyróżnić sztywność, mobilność i intuicyjne sterowanie. Zarówno model poziomy, jak i pionowy charakteryzuje się dwoma sposobami obsługi – manualnym i automatycznym.

Producent pras – jakie rodzaje ma w swojej ofercie?

Prasy hydrauliczne to nie wszystko, co można znaleźć na wyposażeniu dużych przedsiębiorstw produkcyjnych. Powszechne jest również korzystanie z pras krawędziowych, dzięki którym możliwe jest wygięcie boku blachy. Jej zaletą jest uniwersalność, ponieważ przy obróbce metalu można wymienić stemple czy pryzmy gnące i dostosować je do rodzaju obrabiania.

Wyróżnia się także walcarki do rur, które służą również jako walcarki do profili. Takie maszyny umożliwiają wywalcowanie profili konstrukcyjnych. Niemniej, każdy z rodzajów pras służy do przetwarzania, cięcia blach czy wykrawania otworów w metalach.

Prasa hydrauliczna znajduje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle, ala także w branży motoryzacyjnej czy chłodniczej. Dzięki niej możliwa jest prosta i intuicyjna obróbka metali.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz