Jakie zalety powinno mieć wyposażenie lakierni, zwłaszcza elementy maskujące?

malowanie proszkowe

Chcąc realizować zlecenia związane z malowaniem proszkowym, na pewno warto brać pod uwagę fakt, że konieczne będzie posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Chodzi tu nie tylko o kompleksowe kabiny lakiernicze, ale cały osprzęt, który pozwoli na przygotowanie powierzchni, jego suszenie. Istotnym czynnikiem są również elementy maskujące i zabezpieczające, które ułatwiają sam proces malowania.

Nie da się ukryć, że malowanie proszkowe ma swoich zwolenników, jest również bardzo dobrą alternatywą dla malowania w formie tradycyjnej, która jest również dobra, ale nie we wszystkich sytuacjach.

Malowanie proszkowe ma wiele zalet, wśród najważniejszych możemy wymienić:

– sprawne realizowanie zlecenia,
– szybkość malowania,
– dokładność nanoszenia powłok malarskich,
– możliwość nanoszenia powłok na różnego typu konstrukcje,
– oszczędność farby.

Wyposażenie lakierni, zarówno tradycyjnej, jak również mobilnej, ma duże znaczenie. Bez dobrej klasy wyposażenia, nie będziemy mogli realizować zleceń, a więc zarabiać. Im lepsze i bardziej specjalistyczne, tym dla nas lepiej, malowanie będzie przebiegać szybciej i bez żadnych problemów.

Gdzie kupić wyposażenie lakierni?

Na rynku istnieją firmy, jak Lapena http://www.lapena.pl/, które mogą dostarczyc różne wyposażenie, pozostaje więc kwestia ustalenia tego, co będzie dla nas najpotrzebniejsze. Kupowanie bezpośrednio u producenta lub w firmie, która jest na rynku od dawna, umożliwia oszczędzanie pieniędzy, sprawi również, że otrzymamy wyposażenie adekwatne do naszych potrzeb.

Zobacz także: https://ochblog.pl/jakie-sa-zalety-malowania-proszkowego-i-dlaczego-warto-stosowac-elementy-maskujace/

Elementy maskujące i zabezpieczające

Są one niezwykle ważne, gdy chodzi o malowanie proszkowe. Elementy maskujące i zabezpieczające mają za zadanie skuteczną ochronę wszystkich elementów, które z różnych przyczyn po prostu nie mogą być pomalowane.

Chodzić tu może o elementy wykonane np. z mosiądzu czy stali nierdzewnej, wszelkiego rodzaju gwinty, śruby, uchwyty, wloty klimatyzacji czy wentylacji, elementy konstrukcyjne czy łączeniowe.

Tego rodzaju osłony najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego, silikonu lub innego typu materiałów, które powodują, że dany element jest:

– estetyczny,
– prosty w montażu i demontażu,
– zabezpiecza elementy przed kontaktem z farbą lub innymi środkami,
– chroni elementy przed korozją, zmianą właściwości mechanicznych,
– nie powoduje uszkodzenia elementów.

Dobrej jakości elementy zabezpieczające przybierają różną formę, dlatego łatwo dobierzemy odpowiednie.

Author: redakcja serwisu

1 thought on “Jakie zalety powinno mieć wyposażenie lakierni, zwłaszcza elementy maskujące?

Dodaj komentarz