Komu zlecić projektowanie hali stalowej?

Zaprojektowanie hali stalowej to proces, który wymaga dopracowania na każdym etapie. Tutaj nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii i olbrzymich zniszczeń. Z drugiej strony konstrukcja ta powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby koszty jej eksploatacji były jak najniższe.

Elastyczność to podstawa

Wybierając firmę realizującą projekty hal, trzeba się zastanowić, czy podmiot ten oferuje możliwość stworzenia projektu „pod Klienta”, czy też jedynie opiera się na sprawdzonych schematach. Zarówno w jednym i w drugim przypadku warto zwrócić uwagę na to, czy firma pracuje według określonych kryteriów.

Projekty szablonowe – typowe

Wykonawca projektu szablonowego powinien dbać o to, aby dany projekt został zrealizowany dosyć szybko. Istotny jest też niski koszt usługi, a także skalowalność projektu, czyli mówiąc wprost — możliwość jego stworzenia w kilku różnych wymiarach. Atutem jest też zdolność do adaptacji szablonowego projektu pod kątem indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Nie bez znaczenia jest też jego odporność na oddziaływanie wielu różnych zjawisk meteorologicznych (w tym deszczu, śniegu, wiatru itd.).

Projekty indywidualne

Indywidualne projekty konstrukcyjne są dużym wyzwaniem dla projektanta. Taki obiekt musi być nie tylko dostosowany do potrzeb firmy klienckiej, ale też zaprojektowany zgodnie ze standardami budowlanymi i uwarunkowaniami miejscowymi. Bardzo istotna jest tu konieczność stworzenia projektu o niestandardowych wymiarach, który będzie jak najlepiej odpowiadał oczekiwaniom Zleceniodawcy. Nie można też zapominać o odpowiednim usytuowaniu konstrukcji względem arterii komunikacyjnych. Projekty hal muszą też uwzględniać bezpieczeństwo osób pracujących w obiekcie, lokalne warunki geologiczne i pogodowe, a także specyfikę branży, w której działa inwestor.

Właściwa komunikacja

U podstaw relacji między inwestorem a wykonawcą projektu powinna zawsze leżeć właściwa komunikacja.

Jasne sprecyzowanie własnych oczekiwań, to przede wszystkim:

  • krótszy czas realizacji projektu,
  • mniejsza liczba poprawek, które znacząco wydłużają czas realizacji zlecenia,
  • gwarancja lepszego zoptymalizowania projektu pod oczekiwania klienta,
  • niższe koszty realizacji usługi,
  • szybsza budowa inwestycji, a co za tym idzie — szybszy zwrot poniesionych inwestycji.

Szybko i profesjonalnie zrealizowane projekty hal to zawsze zasługa obydwu kontrahentów. Profesjonalizm wykonawcy i umiejętność rzeczowego zdefiniowania podstawowych potrzeb inwestora to cechy, od których zależy sukces w tej branży.

Author: redakcja

Dodaj komentarz