Małe, drewniane place zabaw. W co powinny być wyposażone?

wyposazenie placu zabaw

Osoby, które planują aranżację ogrodu, a jednocześnie posiadają dzieci, starają się na pewno zastosować takie rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie stworzenie takiej przestrzeni, która będzie odpowiednia dla wszystkich domowników. Drewniane place zabaw to idealne rozwiązanie, które chcą zapewnić dzieciom maksymalny komfort zabawy. Mniejsze modele cieszą się stale rosnącą popularnością.


Umiejętne zaprojektowanie otoczenia domu wcale nie jest łatwym zadaniem. Musimy brać pod uwagę wiele aspektów, na przykład powierzchnię działki wielkość domu, ilość domowników, efekt, który chcemy osiągnąć. Nie możemy również zapomnieć o naszych dzieciach, które aktywnie korzystają z ogrodu i na pewno będą się cieszyć, gdy kupimy odpowiednie dla nich wyposażenie.

Drewniane place zabaw Cieszą się bardzo dużą popularnością, głównie z uwagi na jakość wykonania, bezpieczeństwo zabawy, różnorodność atrakcji, jak również łatwość użytkowania. Drewniany plac zabaw idealnie nadaje się do małego ogrodu, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni model.

Zobacz także: http://autopolki.pl/czy-warto-kupic-drewniany-plac-zabaw/

Co powinien być wyposażony drewniany plac zabaw?

Warto pamiętać o tym, że plac zabaw powinien być dopasowany do wielkości działki, a także bardzo dobrze współgrać z innym wyposażeniem ogrodu. Przykładowe realizacje drewnianych placów zabaw, możemy obejrzeć na stronie https://woodlit.pl/place-zabaw/.

Jeżeli uda nam się dopasować odpowiedni model, zabawa na pewno będzie wspaniała. Drewniany plac zabaw powinien zawierać takie wyposażenie, z którego dzieci chętnie skorzystają, na przykład:

–  zjeżdżalnię,
– huśtawka gniazdo do huśtania,
– ściankę wspinaczkową,
– tablice i elementy manipulacyjne,
– tunele i tory przeszkód,
– wieżyczki widokowe z dodatkowym wyposażeniem,
– bramki oraz kosze do koszykówki.

Na co zwracać uwagę wybierając drewniany plac zabaw?

Przede wszystkim na jakość wykonania konstrukcji, jej stabilność, sposób posadowienia, a także odporność na przewracanie się. Niezwykle ważne jest również jest to, aby poszczególne elementy wyposażenia placów zabaw były wykonane z materiałów odpornych na intensywne użytkowanie i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zabawa musi być przede wszystkim bezpieczna, dzieci muszą mieć zagwarantowane to, że nie stanie im się krzywda. Same wyposażenie powinno być dopasowane do ilości dzieci, które posiadamy, jak również do ich wieku, możliwości fizycznych. Plac zabaw powinien pomagać kreatywne myślenie, rozwój fizyczny i psychiczny, motorykę małą i dużą. 

Author: redakcja serwisu

1 thought on “Małe, drewniane place zabaw. W co powinny być wyposażone?

Dodaj komentarz