Smary silikonowe – właściwości i zastosowanie

zastosowania smarow

Do uniwersalnych produktów, niezbędnych w wielu branżach, można z pewnością zaliczyć smary silikonowe. Mają one wiele zastosowań i zdecydowanie warto je mieć np. w warsztacie. Produkt jest łatwo dostępny w sprzedaży, do tego klient może wybierać wśród różnych marek i rodzajów. 

Czym charakteryzują się smary silikonowe?

Nowoczesny produkt tego typu można zastosować w garażu, warsztacie, w domu, w drodze… Smar od Oil- trans Witold Makowski jest wielofunkcyjnym rozwiązaniem służącym przede wszystkim do smarowania powierzchni i drobnych elementów. Przykładem jest użycie smaru do roweru (nabłyszczanie, ochrona przed rdzą). 

Powierzchnia tworzona przez smar silikonowy jest bardzo cienka, poza tym cechuje ją utrzymywanie właściwości z momentu nałożenia. Nie wysycha i nie wykrusza się. Można zaobserwować elastyczność idealną np. do zabezpieczania smarem części urządzeń. Sprawdza się to w szczególności w motoryzacji. 

Smary silikonowe – do czego się je stosuje?

Właściwości smarów umożliwiają ich zastosowanie przy różnych temperaturach, choć trzeba uważać ze zbyt wysokimi. Różne smary silikonowe we Wrocławiu dobrze radzą sobie z niskimi temperaturami, dzięki czemu można je wykorzystać także zimą np. do samochodu. Pokrywa się nimi np. elementy gumowe (uszczelki), zamki, zawiasy. 

Nawet profesjonalne smary silikonowe są średnio wytrzymałe, jeśli w grę wchodzi bardzo wysoka temperatura. Trzeba uważać z jego użyciem, gdy powierzchnia narażona jest na duże nagrzewanie się podczas pracy. W tych przypadkach dostępne są lepsze alternatywy. Smar silikonowy pozostaje jednak niezastąpiony w miejscach narażonych na wyładowania elektryczne.

Smar silikonowy – najlepszy wybór

Na rynku istnieje dużo produktów, wśród których można wybierać. Najczęściej zakup dotyczy wygodnego sprayu – ta forma pozwala łatwo nanieść preparat na dowolną powierzchnię i różną głębokość. Osoby, które chcą kupić smar silikonowy o węższym zastosowaniu, mogą sięgnąć np. po pastę. Niestety jest ona trudniejsza do zastosowania.

Podsumowując, smary silikonowe są bardzo często stosowane np. w garażu, w warsztacie naprawczym, w domu jako środek antykorozyjny i elektrostatyczny. Produkt wysokiej jakości można znaleźć w wielu sklepach.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz