Systemy oddymiania – jaka jest ich zasada funkcjonowania?

W ramach systemów przeciwpożarowych działają także systemy oddymiania. Pozwalają one w przypadku pożaru na sprawne usunięcie dymu, który ma toksyczne działanie. Wydajność systemu oddymiania powinna być dostosowana do wielkości konkretnej przestrzeni i powinna gwarantować możliwość bardzo sprawnego usunięcia dymu. Dowiedz się zatem w jaki sposób działają same systemy oddymiania.

Jak działa system usuwania dymu?

Nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowe – Pirotoks opierają swoje działanie o współpracę z elektronicznymi czujnikami. Rozmieszczone w różnych miejscach w obiekcie czujniki mają za zadanie wykryć pojawienie się dymu i przekazać informację do centrali. Ta w razie konieczności uruchomi wszystkie pozostałe systemy takie jak alarm czy właśnie oddymianie. Samo oddymianie korzysta z grawitacji i polega na otworzeniu otworów wentylacyjnych, które znajdują się w ścianach lub dachu budynku. Otwory pozwalają na wydostanie się z pomieszczenia dymu oraz innych trujących gazów. Systemy oddymiania mogą dodatkowo otworzyć bramy i drzwi skrzydłowe w obiekcie, aby zapewnić jeszcze lepszą wentylację. Sam system w wielu przypadkach może być bardzo pomocny i pozwolić na bezpieczną ewakuację osób, które przebywają w pomieszczeniu. Jego obecność jest tym samym absolutnie konieczna do tego, aby można było bezpiecznie korzystać z danej przestrzeni.

Skorzystaj z pomocy specjalistów przy wyborze systemu

Wybierając systemy oddymiania w Katowicach warto sięgnąć po pomoc specjalistów. Eksperci będą w stanie udzielić wsparcia w zakresie wyboru konkretnych urządzeń oraz ilości kanałów odprowadzających dym. Ma to na celu uzyskanie maksymalnej efektywności pracy samego systemu i wpływa na większy poziom bezpieczeństwa w danej przestrzeni. Zdecydowanie się na wydajne rozwiązania będzie prowadziło do wielu poważnych korzyści i pozwoli na odpowiednie przystosowanie pomieszczenia do pracy. W szczególności w firmach warto decydować się na wydajne systemy, które będą w stanie posłużyć przez długi czas i które sprawdzą się znakomicie.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz