Wiertarki kolumnowe przemysłowe – do jakich prac się je wykorzystuje?

wiertarka kolumnowa

Wiertarki kolumnowe lub inaczej zwane wiertarki stołowe są częstym wyborem osób, które posiadają własne warsztaty. Omawiany sprzęt cechuje się wysoką precyzją podczas prac, warto, jest dobrać odpowiednie parametry wiertarki kolumnowej, tak aby była ona odpowiednia do wykonywanych prac oraz do materiału, który będzie w użyciu. 

Do jakich prac wykorzystuje się wiertarki kolumnowe?

Wiertarki kolumnowe przemysłowe służą do precyzyjnej obróbki, wiercenia w materiałach i przedmiotach wykonanych z metalu oraz w tworzywach sztucznych. Dobrze dobrane wiertarki kolumnowe można również wykorzystywać do obróbki szkła i drewna. Materiał, jaki podlega obróbce przez wiertarkę stołową, zależy w głównej mierze od wyposażenia maszyny, dlatego przy zakupie warto dokładnie sprawdzić ofertę, czy znajdują się tam potrzebne rzeczy do obróbki drewna lub innych materiałów. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na trzy parametry moc, prędkość obrotowa oraz maksymalna średnica wiercenia. Im większą moc wiertarki kolumnowej się wybierze, tym twardszy materiał będzie w stanie obrobić. Jeśli chodzi o maksymalną średnicę wiercenia, to ten parametr odpowiada za to, jak duże otwory będzie można wiercić wiertarką stołową. Wybierając maszynę, która będzie w stanie obrobić większość materiałów, trzeba zwrócić uwagę na prędkość obrotową i wybrać taki sprzęt, który posiada szeroki zakres regulacji.

Gdzie kupić wiertarkę kolumnową?

Wiertarka kolumnowa to zakup na wiele lat, warto więc wybierać takie firmy, które mają doświadczenie na rynku i dobre opinie, jedną z nich jest firma Pneumark, która w swojej ofercie ma również adsorpcyjne osuszacze powietrza. Przy zakupie wiertarki kolumnowej najważniejsze jest, aby pamiętać o odpowiednich parametrach (moc, prędkość obrotowa, maksymalna średnica wiercenia) oraz wyposażeniu, wszystko należy zweryfikować przed zakupem i sprawdzić, czy wspomniane parametry będą odpowiednie co do materiału, który będzie wykorzystywany.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz