Zebra Technologies przedstawia nową serię komputerów mobilnych z ekranem dotykowym dla przedsiębiorstw

Firma Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), lider na rynku komputerów mobilnych, skanerów oraz drukarek kodów kreskowych, oferujący również oprogramowanie i usługi zapewniające widoczność zasobów firmy w czasie rzeczywistym zaprezentowała kolejną generację komputerów mobilnych z ekranem dotykowym dla przedsiębiorstw z sektorów handlowego, wytwórczego oraz transportu i logistyki.

Dzięki nowym urządzeniom pracownicy mający kontakt z klientem będą w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nowe modele uzupełnią ofertę firmy Zebra obejmującą rozwiązania mobilne z Androidem klasy korporacyjnej dostępne dla klientów i społeczności PartnerConnect.

Nowe wytrzymałe komputery mobilne działające pod kontrolą systemu AndroidTM — TC52/TC57 i TC72/TC77 — to połączenie nagradzanego wzornictwa i udoskonalonego systemu Mobility DNA (M-DNA), na który składają się narzędzia poprawiające wydajność i administracyjne, programy dla użytkowników końcowych oraz narzędzia programistyczne. Nowe komputery z ekranem dotykowym TC5x i TC7x to udoskonalone wersje cieszących się dużą popularnością serii urządzeń dotykowych firmy Zebra: TC51/TC56, TC70x/TC75x i TC70/TC75. W ciągu ostatnich pięciu lat klienci kupili ponad 1,5 miliona tych komputerów mobilnych, które oferują sprawdzoną platformę współdzielonych akcesoriów i oprogramowania opartą na popularnym systemie Android.

„System operacyjny Windows Mobile/CE wkrótce przestanie być wspierany. W związku z tym firmy muszą wybrać alternatywną platformę dla urządzeń mobilnych, która pomoże zmaksymalizować wydajność pracowników i osiągnąć zwrotu inwestycji” — twierdzi David Krebs z firmy VDC Research. „Nowe komputery mobilne z ekranem dotykowym firmy Zebra TC5x i TC7x wyposażone w pakiet Mobility DNA oferują najlepsze w branży rozwiązania zapewniając klientom niezawodne, solidne i mobilne narzędzia dla pracowników mających kontakt z klientem”.

Komputery mobilne TC5x i TC7x oferują ulepszone funkcje pakietu M-DNA, który powstał z myślą o zwiększaniu wydajności pracowników, poprawie bezpieczeństwa i łączności z klientami, którzy podpisali umowę serwisową Zebra OneCare.

Wprowadzone udoskonalenia to:

1. Konsola PowerPrecision — narzędzie dla administratorów, oferujące funkcje, takie jak aktywne powiadomienia i czytelny panel zawierający kodowane kolorystycznie informacje o stanie baterii całej floty urządzeń, dzięki któremu można łatwo zauważyć i wymienić przestarzałe baterie.

2. WorryFree Wi-Fi — ulepszona technologia Wi-Fi poprawia wydajność pracowników, zapewniając im doskonałe połączenie sieciowe i szybki roaming. Problemy z połączeniem można szybko i łatwo rozwiązać dzięki aplikacji, która analizuje jakość połączenia z Wi-Fi w czasie rzeczywistym.

3. Tryb ograniczonego dostępu do usług GMS (Google Mobile Services) to pierwsze w branży rozwiązanie tego typu, które umożliwia administratorom IT korzystającym z aplikacji StageNow firmy Zebra dostosowanie ustawień dostępu do usług mobilnych Google, by poprawić wydajność pracowników oraz zapewnić prywatność i bezpieczeństwo.

4. LifeGuard for Android TM — zaawansowane rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa firmy Zebra dostarcza aktualizacje zabezpieczeń w dużo większym zakresie niż techniczna obsługa klienta, a teraz jest wyposażone również w panel zapewniający lepszą widoczność, kontrolę nad czasem i sposobem aktualizacji urządzeń. Rozwiązanie dotyczy kontraktów Zebra OneCare®.

Nowe komputery mobilne charakteryzuje najniższy łączny koszt posiadania na rynku, ponieważ czas eksploatacji został bezpiecznie przedłużony dzięki pomocy technicznej i kompatybilności z przyszłymi wersjami systemu Android oraz zastosowaniu rozwiązania LifeGuard. Urządzenia oferują także udoskonalenia technologiczne, takie jak potężny procesor pozwalający na szybsze uruchamianie aplikacji, innowacyjną obsługę lokalizacji opartą na technologii Visible Light Communications (VLC), najnowsze technologie Wi-Fi i Bluetooth zapewniające wysoką jakość i lepszy zasięg połączeń bez zbytniej eksploatacji baterii. Dzięki tym funkcjom personel sklepu, kierowcy realizujący bezpośrednie dostawy do sklepów, sprzedawcy terenowi i członkowie grup szybkiego reagowania pozostają w stałej łączności ze swoimi zespołami i sieciami, co umożliwia im podejmowanie najlepszych decyzji związanych z działaniami w czasie rzeczywistym.

Ergonomiczne komputery z ekranem dotykowym TC5x i TC7x doskonale sprawdzają się w różnych warunkach — zarówno w budynkach, jak i w terenie — wymagających zarządzania zapasami, zmian cen/audytów, obsługi zamówień „click and collect”, dostaw typu „last mile”, bezpośrednich dostaw do sklepów i optymalizacji trasy. Solidna konstrukcja i odporność na upadki pozwalają na wykorzystywanie tych urządzeń do zastosowań związanych z zarządzaniem magazynem oraz flotą, takich jak odbieranie i magazynowanie produktów, wydawanie potwierdzeń dostawy i odbioru, elektroniczne rejestrowanie czasu pracy kierowców oraz śledzenie i monitorowanie przebiegu serii procesów.

„Zebra jest światowym liderem w zakresie komputerów mobilnych dedykowanym przedsiębiorstwom, oferującym oparte na Androidzie urządzenia klasy korporacyjnej zaprojektowane z myślą o pracownikach mających kontakt z klientem, zakładach i przepływach pracy, by zapewnić firmom przewagę konkurencyjną” — mówi Archana Khetan, wiceprezes ds. zarządzania produktami działu komputerów mobilnych dla przedsiębiorstw w firmie Zebra Technologies. „Wprowadzenie modeli TC5x i TC7x ułatwi naszym klientom zwiększenie wydajności pracowników, współpracę między pracownikami i ochronę wrażliwych danych oraz połączeń. To urządzenia, które już sprawdziły się w terenie i są z powodzeniem używane przez miliony klientów”.

Zebra ogłosiła również dołączenie do niedawno uruchomionego programu firmy Google Android Enterprise Recommended (AER), skupiającego przedsiębiorstwa wykorzystujące w swoich rozwiązaniach system Android. Program dokonuje niezależnej oceny przenośnych rozwiązań komputerowych klasy korporacyjnej z uwzględnieniem podwyższonych standardów, dzięki czemu klienci planujący zakup nowych urządzeń, mogą kierować się listą zweryfikowanych dostawców. Urządzenia z serii TC5x i TC7x już wkrótce dołączą do wcześniej certyfikowanych urządzeń TC25, TC51/56 i TC70x/75x.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

1. Stanowiące kontynuację serii nagradzanych komputerów z ekranem dotykowym Zebra TC5x i TC7x, modele TC52/TC57 i TC72/TC77 to jedne z najbardziej zaawansowanych i najbardziej wytrzymałych urządzeń klasy korporacyjnej. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu wydajności pracowników i optymalizacji działalności operacyjnej w branży handlowej, wytwórczej, transportu i logistyki.

2. Oba nowe modele są wyposażone w opartą na Androidzie platformę z najnowszym chipsetem Qualcomm, która obsługuje rozszerzalną platformę programistyczną i umożliwia klientom obniżenie łącznego kosztu posiadania.

3. Udoskonalony pakiet Zebra M-DNA to najszerszy zestaw oprogramowania i narzędzi na urządzenia przenośne dla przedsiębiorstw w branży, który ułatwia zarządzanie aktualizacjami bezpieczeństwa, poprawia dostęp do sieci i współpracę między pracownikami oraz zwiększa wydajność siły roboczej.


O FIRMIE ZEBRA

Operacyjna widoczność zasobów i procesów, którą oferują technologie Zebra (NASDAQ: ZBRA), sprawia, że przedsiębiorstwa działają wydajniej, szybciej i są połączone – podobnie jak świat, w którym żyjemy. Informacje dostępne w czasie rzeczywistym – rejestrowane za pomocą rozwiązań Zebra, obejmujących zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie oraz usługi – pozwalają firmom zwiększać przewagę konkurencyjną. Przedsiębiorstwa mogą dzięki nim upraszczać i optymalizować procesy operacyjne, zapewniać większy dostęp do informacji o biznesie i klientach, a także gwarantować wsparcie pracownikom mobilnym w efektywnej pracy. Więcej informacji uzyskać można na stronie www.zebra.com lub poprzez subskrypcję alertów z najnowszymi informacjami.

Author: redakcja

Dodaj komentarz