Jak wykorzystać regały paletowe w nowoczesnym magazynie?

regaly palteowe

Regały paletowe i półkowe to dwa najczęściej wykorzystywane typy instalacji magazynowych. Konstrukcje przystosowane do popularnych „europalet” doskonale sprawdzają się przy transporcie szerokiej gamy towarów o zróżnicowanych gabarytach. Zastanawiasz się, czy uniwersalne regały paletowe sprawdzą się również w Twoim magazynie? Zapraszamy do lektury.

Regały paletowe w transporcie i logistyce

Ustandaryzowane palety Euro stały się podstawowym nośnikiem zarówno towarów o dużych gabarytach (np. materiały budowlane), jak i tych o mniejszych wymiarach (np. artykuły spożywcze, elektronika użytkowa). W przypadku magazynów pełniących rolę centrów logistycznych bądź hubów przeładunkowych, jednym z kluczowych kryteriów wyposażenia magazynów jest relatywnie krótki czas przyjmowania i wydawania towarów.

Przystosowane do tego celu regały paletowe cechują się zarówno dużą nośnością, jak i możliwością przystosowania poszczególnych poziomów do parametrów składowanych jednostek. Cechy te sprawiają, że przyjmowanie i wydawanie palet w dalszą podróż odbywa się sprawnie i szybko.

Czy regały paletowe sprawdzą się w branży e-commerce?

Szeroko rozumiany biznes e-commerce to specyficzny sektor handlu, w którym konsument nie ma do czynienia z zamówionym towarem aż do momentu jego otrzymania. Rozwiązanie to wiąże się z licznymi korzyściami, związanymi z redukcją kosztów operacyjnych – stawia jednak przed przedsiębiorcami zupełnie nowe wyzwania, związane z terminową realizacją otrzymanych zamówień.

Wysokiej jakości regały paletowe usprawniają proces przyjmowania oferowanych towarów prosto od producenta, po czym mogą one być błyskawicznie przygotowane do wysyłki w dalszą drogę. W procesie tym nieocenione są również odpowiednio oznaczone regały półkowe, które pomagają nadzorować optymalny stan magazynowy. Inwestycja w niezawodne regały paletowe stanowi pierwszy krok ku wydajnej organizacji podróży towaru pomiędzy sklepem internetowym a odbiorcą.

paletowe regaly

Regały paletowe w branży automotive

Wielofunkcyjne regały paletowe doskonale sprawdzają się również w branżach funkcjonujących w oparciu o produkty o niestandardowych gabarytach. Przykładem takiego sektora jest szeroko pojęty biznes automotive, takie jak przedsiębiorstwa zajmujące się handlem częściami zamiennymi do pojazdów osobowych czy rolniczych.

Dystrybuowane przez nie podzespoły posiadają nietypowe kształty, wymagające sięgnięcia po rzadziej stosowane instalacje, takie jak regały dłużycowe czy szpulowe. Funkcjonujące w nich regały paletowe muszą zapewniać możliwość rekonfiguracji, dzięki czemu będą one w stanie przechowywać nietypowe towary w sposób niezagrażający zarówno pracownikom, jak i samym jednostkom.

Postaw na regały paletowe od Nedcon Silesia

Zastanawiasz się, które z działających na polskim rynku przedsiębiorstwo zapewni Ci wysokiej jakości regały paletowe, dostosowane do wymogów Twojej branży? Zapoznaj się z ofertą Nedcon Silesia – doświadczonego projektanta i producenta regałów magazynowych, który na przestrzeni lat przeprowadził ponad 1000 realizacji dla największych przedsiębiorstw w Polsce. Dołącz do zadowolonych klientów marki Nedcon i zainwestuj w niezawodne regały paletowe.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz