Klimatyzacja do domu – czym się kierować przy jej wyborze?

klimatyzacja

Klimatyzatory z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie produkowane urządzenia to wydajne jednostki, które charakteryzują się niskim zużyciem prądu i świetnie radzą sobie ze schładzaniem nawet dużych przestrzeni w domach. Czym kierować się przy wyborze takiego sprzętu? Podpowiadamy.

Moc urządzenia

Jednym z najważniejszych parametrów jest moc klimatyzatora. Aby osiągnąć wymagany komfort cieplny należy wziąć pod uwagę powierzchnię pomieszczenia, maksymalne temperatury panujące na zewnątrz, a także szybkość nagrzewania się wnętrza. Ta ostatnia kwestia ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku pokoju wystawionego na częstą ekspozycję słoneczną wraz z dużą ilością okien. Przy obliczaniu optymalnej mocy, która sprosta wydajnościowo naszym wymaganiom warto zwrócić się o pomoc do ekspertów, na przykład z firmy https://santier.pl/.

Rodzaj klimatyzacji

Tanim, ale mało popularnym rozwiązaniem są klimatyzatory przenośne. Są to zwykle niewielkie urządzenia na kółkach, które można w prosty sposób transportować między różnymi pomieszczeniami. Ich zasadniczą wadą jest to, że generują dużo hałasu i nie osiągają takiej wydajności jak naścienne klimatyzatory typu split. To dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują tymczasowego rozwiązania lub z jakiegoś powodu nie mogą pozwolić sobie na montaż dużego urządzenia.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są urządzenia składające się z dwóch jednostek. Jedna część urządzenia jest montowana wewnątrz pomieszczenia, a druga na zewnątrz. Są to tak zwane klimatyzatory typu split. Istnieją także urządzenia składające się z kilku jednostek. To popularne klimatyzatory multi split stosowane najczęściej w firmach, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na chłodzenie, zwłaszcza w przypadku więcej niż jednego pomieszczenia lub dużych powierzchni biurowych. Klimatyzacja w Krakowie zarówno w prywatnych domach, jak i biurowcach instalowana jest przez profesjonalne ekipy. Dzięki temu możliwe jest dobranie urządzenia w pełni odpowiadającego indywidualnym potrzebom klienta.

Poziom hałasu

Nowoczesne i markowe klimatyzatory to sprzęt, którego moc można w łatwy sposób regulować. Wpływa to tym samym na głośność jego pracy. Zwykle im droższe urządzenie tym lepsze jego parametry pod względem generowanego hałasu przy zachowaniu podobnej wydajności. Jeśli planujemy instalować klimatyzator w sypialni to warto zwrócić uwagę na głośność wyrażoną w decybelach. Producenci czasami stosują uśrednione wartości, a szczegółowe informacje znajdziemy w parametrach technicznych urządzenia.

Author: redakcja serwisu

Dodaj komentarz